Artotéka města Plzně

Přijetí daru do Artotéky města Plzně

Statutární město Plzeň rozšířilo v roce 2023 sbírku Artotéky města Plzně, a to díky daru pana Ing. arch. Jana Soukupa, významného plzeňského architekta a držitele Umělecké ceny města Plzně.

Dne 19. 12. 2022 město Plzeň usnesením Rady města Plzně č. 1202 přijalo do Artotéky dar – obraz “Les” od autora Vladivoje Kotyzy. Výtvarné dílo má rozměry 130 x 115 cm a vzniklo v roce 2003.

Akademický malíř Vladivoj Kotyza je členem Unie výtvarných umělců Plzeň a je akademickým asistentem (obor kresba a malba) na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Jeho výtvarná činnost představuje svébytnou a originální tvorbu, která se pohybuje na samém ostří totální reality a úplného snu, kdy skutečné se stává fantastickým a naopak. Jeho dílo má nejblíže k magickému realismu.

Díky tomuto daru bude Artotéka města Plzně obohacena již o třetí dílo tohoto autora https://artoteka.plzen.eu/umelci/kotyza/.

Statutární město Plzeň tímto velice děkuje panu Ing. arch. Janu Soukupovi za poskytnutí daru a obohacení městské sbírky současného výtvarného umění!